O nás

Asental Group

je realitní skupina, která se zabývá správou nemovitostí, zvyšováním hodnoty nemovitostí a přípravou rozvojových projektů. Základní funkcí Asental Group je poskytovat strategické, řídicí a organizační zastřešení třem divizím skupiny: Asental Business, Asental Land a Asental Reserve.

 • Asental Business

  zastřešuje množství kvalitních komerčních nemovitostí, v nichž pronajímá kancelářské prostory. Tyto nemovitosti se nacházejí v atraktivních lokalitách s rozsáhlou nabídkou služeb.
 • Asental Land

  spravuje pozemky určené k budoucímu rozvoji. Pro hledání jejich využití úzce spolupracuje s krajskou samosprávou, městy a obcemi. Aktivně se účastní tvorby strategických plánů využití pozemků postižených průmyslovou činností a podílí se na projektech jednotlivých měst a obcí.
 • Investiční projekty

  sdružujeme a spravujeme strategicky umístěné nemovitosti, pro které plánujeme a hledáme nové uplatnění. Následně pak pracujeme na zvýšení hodnoty a obchodovatelnosti těchto nemovitostí.

Asental Group vznikla v květnu 2014 a v rámci svých tří divizí spravuje nemovitosti, které dříve patřily společnostem RPG RE Commercial a RPG RE Land. Tyto společnosti se na realitním trhu pohybují již od června 2006, kdy byly založeny v rámci restrukturalizace těžební společnosti OKD, a.s.

Skupina nyní vlastní přes 45 milionů metrů čtverečních pozemků, vodních ploch, luk, pastvin a lesů. Dále jí patří téměř 200 000 m2 kancelářských prostor, ubytovacích zařízení a hotelových domů.

Asental Group působí především na území Moravskoslezského kraje; na zdejším realitním trhu je jedním z hlavních hráčů. Mimo Moravskoslezský kraj má nemovitosti a aktivity také v Praze, v Kladně a jeho okolí. Své portfolio chce do budoucna nadále rozšiřovat akvizicemi kvalitních nemovitostí i novou výstavbou. Hlavními aktivitami Asental Group jsou:

 • Asset management
  • řízení hodnoty portfolií
  • optimalizace majetkové struktury
  • výkon vlastnických práv
 • Property management
  • správa nemovitostí
  • pronájem nemovitostí a vyhledávání nájemců
  • péče o nájemníky
 • Příprava rozvojových projektů a prodej nemovitostí

Naši lidé

Asental Group využívá vedle moderního způsobu řízení i bohaté zkušenosti svých zaměstnanců – profesionálů, jejichž přidaná hodnota je důkladná znalost problematiky regionu, jeho obyvatel, znalost historie i současnosti.

Radana Staňková
Výkonný ředitel

Radmila Kuzicová
Výkonný ředitel

Marcela Tomášková
Ředitel speciálních projektů

Markéta Paskovská
Ředitel správy portfolia

Jan Šrámek
Ředitel řízení
nemovitostních aktiv

Jarmila Horáková
Finanční manažer
 
Petr Leder
Manažer technické správy
 

 


Společnosti Asental Business, s.r.o., IČO: 27769135, Asental Business Center, s.r.o., IČO: 04671261, Asental Zenith, s.r.o., IČO: 04671201, Asental Parking a.s., IČO: 27850439, Rezidence Marina, s.r.o., IČO: 24668770, Jindrich Plaza Development, s.r.o., IČO: 27658899, Jindrich Tower, s.r.o., IČO: 27893561, Skleníky Nový Svět, s.r.o., IČO: 27785165, jsou podrobeny jednotnému řízení ze strany řídící osoby, kterou je Asental Land, s.r.o., IČO: 27769143, přičemž tyto osoby spolu tvoří koncern ve smyslu § 79 zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích).

 

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.