width="1" height="1" alt="" />

Asental podpořil studenty architektury

24.8.2018

Nadějní budoucí architekti, studenti katedry architektury Fakulty stavební Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, dostali zajímavou příležitost vyzkoušet si své znalosti a talent na konkrétním projektu. Zadáním jejich semestrální práce Ateliéru interiéru bylo navrhnout využití prostor společenského sálu bývalého generálního ředitelství OKD v centru Ostravy.

Ředitelství sídlilo v nynější budově Asental Business Center ALFA na Prokešově náměstí. Budova prošla pečlivou rekonstrukcí v roce 2016 a nyní slouží jako špičkový kancelářský objekt pro prestižní nájemce. V suterénu budovy je rozlehlý společenský sál, v němž se v minulých desetiletích konaly velké konference a opulentní plesy, ale i malá školení či večírky.

Jak využít tento prostor disponující i rozsáhlým zázemím v současnosti? To byla otázky pro mladé adepty architektury ze závěrečného ročníku studia na stavební fakultě. Jejich návrhy měly být v souladu s technickými a stavebními možnostmi prostoru, ale měly také pamatovat na reálné využití a ekonomickou návratnost. Dočkali jsme se několika velmi zajímavých řešení i nápadů. Velice populární myšlenkou pro tvorbu studentů byl co-working. Nám se nejvíce líbilo projekt Bc. Márie Bažíkové (obr. vlevo)

 Alfa

Oceňovanou ideou bylo Konferenční s vzdělávací centrum (Bc. Michael Kotlár).

Alfa

Dalším velmi zajímavým řešením, tentokrát pro sportovní aktivity, byl návrh s názvem Alfa Crossfit (Bc. Klára Otrusinová).

Dočkali jsme se také nápadů, které jsme ocenili jako ukázky úžasné fantazie a představivosti: bylo zde studio jógy, umělecký ateliér, paintball, písečná pláž, dětské hřiště i burleska. Na nás je nyní nalézt optimální řešení pro využití prostoru, jenž jistě má potenciál stát se pracovním či společenským centrem v blízkosti ostravské Nové radnice.


Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava je univerzita, která už více než 165 let mění současnost a budoucnost technických a ekonomických oborů. Nabízí technické a ekonomické vzdělání, produkuje aplikovaný i základní výzkum a zajišťuje potřebný odborný poradenský, konzultační a expertní servis průmyslu, bankovnímu i podnikatelskému sektoru včetně nabídky celoživotního vzdělání.

 

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.