width="1" height="1" alt="" />

Centrum Ostravy oživí obnovené kanceláře komplexu ABC

18.1.2017

Ostrava, 18. ledna 2017 – Známý kancelářský komplex ABC v centru Ostravy mezi Prokešovým náměstím a sousední ulicí Gregorova získal zpět někdejší lesk a prestiž. Po dokončení rozsáhlé vnitřní rekonstrukce se z něj staly moderní kancelářské prostory, které jsou od počátku letošního roku k dispozici novým nájemcům. Během slavnostního přípitku měli návštěvníci možnost přesvědčit se, že přidanou hodnotu objektu tvoří nejen lokalita, ale i prostory, z nichž doslova dýchá noblesa historie účelně kombinovaná s atributy moderní kanceláře.

Společnost Asental Business Center zahájila rekonstrukci hlavní budovy na Prokešově náměstí v květnu loňského roku. Nyní je tento moderní komplex k dispozici novým nájemcům. Ti kromě plně klimatizovaných a úsporně vytápěných kanceláří, 24hodinové recepce, optických datových rozvodů, jídelny nebo podzemního parkování jistě ocení také možnost nechat si novou kancelář upravit přesně podle svých potřeb a představ. „Kombinujeme koncept malých kanceláří pro firmy, které potřebují reprezentativní prostory v centru města, s pronájmy větším nájemcům, kteří obsadí jedno až dvě patra,“ říká výkonná ředitelka Asental Group Radmila Kuzicová. „Naší snahou je opět oživit přirozené centrum města u Nové radnice. Věříme, že uživatelé komplexu kanceláří ABC přitáhnou do okolí i služby dalších drobných podnikatelů, doplnila Radmila Kuzicová.

Budova naproti Nové radnici je dílem významného ostravského architekta Karla Kotase. Celý objekt byl v roce 2007 prohlášen ministerstvem kultury za kulturní památku. Veškeré historické prvky tak musely být zachovány, vnitřní úpravy koordinovány a schváleny oddělením územního plánu a památkové péče Útvaru hlavního architekta a stavebního řádu Magistrátu města Ostravy. „Stavebníkovi se podařilo všechny náležitosti vyřešit zdárně ve prospěch zachování památkových hodnot,“ dodává za ostravský magistrát jeho mluvčí Andrea Vojkovská. V objektu tak zůstanou původní historické prvky, krásné vitráže Jana Baucha, centrální schodiště, unikátní oběžný výtah páternoster nebo třeba fresky na fasádě.

V budově na Prokešově náměstí, již vlastní realitní skupina Asental Group, nejdříve sídlilo generální ředitelství Severní dráhy Ferdinandovy, která byla majitelem několika dolů na Ostravsku. Později tento objekt využívalo vedení Ostravsko-karvinských dolů.


Kontakt pro média:

Stance Communications, s.r.o.
Mgr. Tomáš Neščák
Senior Account Executive
Prokešovo náměstí 5/634, Ostrava
Tel.: +420 737 022 429
E-mail: tomas.nescak@stance.cz

 

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.